Tüvtürk Çanakkale

Tüvtürk Çanakkale için araç muayenesi hizmetlerini, sabit araç muayene istasyonlarında ve haftada altı gün olmak üzere (Pazar günleri hariç) araç sahiplerinin hizmetine sunuyor. Çanakkale’nin sabit muayene istasyonu bulunmayan bazı ilçelerinde ise araç muayene hizmeti, Tüvtürk tarafından planlanacak şekilde, belirlenen tarih ve saat aralığında gezici muayene istasyonları ile veriliyor. Çanakkale için hizmete sunulan sabit araç muayene istasyonlarında araç muayenesini yaptırmak isteyenlerin, araç muayene randevusu alarak muayeneye gitmesi gerekiyor.

Tüvtürk Çanakkale ’de Hangi Saatlerde Muayene Hizmeti Veriliyor?

Tüvtürk tarafından tüm sabit istasyonlarda haftanın altı günü hizmet verilmektedir. Çanakkale’deki sabit araç muayene istasyonlarında da haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri) sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:30 saatleri aralığında araç muayene hizmet veriliyor.  Belirtilen saat aralığında Çanakkale’de yer alan tüm araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırılabilir. Çanakkale’de araç muayene istasyonlarının pazar günleri hizmet vermediğini bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Gezici muayene istasyonlarında ise araç muayene hizmetleri gün ve saatleri değişiklik gösteriyor. Çanakkale’de gezici istasyonların muayene hizmetlerinin tarih ve saat aralığı Tüvtürk tarafından planlanıyor ve her ay düzenli olarak web sitesinde yayınlanıyor. Bu hususta detaylı bilgiye aşağı kısımda sizlerle paylaşacağımız Tüvtürk ilgili sayfasından ulaşabilirsiniz. Çanakkale’de yer alan tüm sabit muayene istasyonlarına buradaki linkten erişebilirsiniz.

Çanakkale Tüvtürk Gezici Araç Muayene İstasyonları1

tüvtürk çanakkale

Çanakkale’de sabit araç muayene istasyonu ile birlikte Çanakkale’nin farklı ilçelerinde de gezici araç muayene istasyonları vasıtasıyla araç muayene hizmeti veriliyor. Çanakkale’deki gezici araç muayene hizmeti verilen ilçelerin hangileri olduğunu Tüvtürk’ün resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu konudaki detayları, verdiğimiz bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz. Çanakkale gezici araç muayene istasyonlarını sorgulamak için bağlantıyı kullanabilirsiniz. Linkini vermiş olduğumuz sorgulama ekranında Çanakkale ilini seçtikten sonra tarih bölümünden seçim yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda seçilen tarih aralığında hizmet verilen gezici araç muayene istasyonları ekranda listelenecektir. Çanakkale’de  Gelibolu, Lapseki, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Eceabat, Ayvacık Küçükkuyu, ilçelerinde / bölgelerinde gezici muayene istasyonları ile araç muayene hizmeti verilmektedir. Çanakkale gezici muayene istasyonları adres bilgilerine ilişkin detaylı bilgilere üst kısımda paylaşmış olduğumuz bağlantıdan erişebilirsiniz.

Çanakkale’de Hafta Sonları Araç Muayene Yapılıyor mu?

Çanakkale sabit araç muayene istasyonlarında, ayrıca gezici araç muayene istasyonlarında Cumartesi günleri de dahil araç muayenesi yapılmaktadır. Pazar günleri  Çanakkale’de Tüvtürk’ün tüm istasyonları kapalı olduğundan araç muayene hizmeti verilmemektedir. Pazar günleri Tüvtürk tarafından hafta tatili olarak uygulanmaktadır. Çanakkale’de araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri Cumartesi günü mesai bitimine kadar araçlarının muayenesini yaptırabilir.

Çanakkale’de Gezici Araç Muayene İstasyonlarında Egzoz Muayenesi Yapılıyor mu?

Çanakkale’de bulunan gezici araç muayene istasyonlarında egzoz muayenesi yapıldığı Tüvtürk resmi internet sitesinde belirtilmiştir. (Not: Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu konumda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili başkaca kurum bulunması halinde gezici istasyon tarafından bu hizmetin verilemediği Tüvtürk tarafından belirtilmektedir.) Araç muayenesi esnasında araçta geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü bulunması zorunluluktur. Muayenesi yaptırılacak araçta geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü bulunmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Çanakkale’de Gezici muayene istasyonlarında egzoz muayenesi ölçümü yapılıp yapılmadığına ilişkin listeye bu bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir