En Ucuz Otomatik Vites Araçlar

Bayanların trafikte daha fazla araç kullanmaya başlamasıyla birlikte, en ucuz otomatik vites araçlar en çok arananlar listesindeki yerini aldı. Dünya çapında yaşanan ekonomik olumsuzlukların ülkemizde çok daha fazla hissediliyor olması nedeniyle ülkemizde araç fiyatları bir hayli can can sıkarken, otomatik vites araçlara olan talebin artmasıyla otomatik araç fiyatları daha fazla artmış durumda. Üstüne üstelik ekstra vergilendirilme nedeniyle sıfır araçlara güç yetiremeyenler ikinci el pazarında daha uygun fiyatlı otomatik araçlara yönelmiş durumda. Peki gerçekten ucuza otomatik araç almak mümkün mü gelin birlikte bakalım?

Ucuza otomatik vitesli araç alınır mı?

Ucuza otomatik vitesli araç elbette alınabilir ancak bunun için bazı hususlara mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle ucuza otomatik vites araç almak için bazı beklentilerden vazgeçmek oldukça önemli. Ülkemizde kült bir hal alan hasarsız, boyasız, değişensiz araç almak düşüncesinin bir kenara bırakılması gerekiyor. Zira hasar kaydı bulunmayan araçların fiyatları çok daha yüksek. Bu nedenle akılcı bir yol izleyerek önemsiz olan kaporta aksamındaki hasarların gözardı edilmesi, daha sorunsuz ve daha ucuza otomatik araç alınmasına imkan tanıyacaktır. Otomatik araçta dikkat edilmesi gereken, kaporta hasarından ziyade şanzıman ve motor bileşenleridir. Kilometre yükseldikçe, araçta şanzıman arızaları ile karşılaşma ihtimali yükseldiğinden araç seçerken bunlara dikkat etmek uygun fiyatlı, aynı zamanda sorunsuz otomatik vites araç alabilmenin ilk adımıdır.

En ucuz otomatik vitesli araçlar hangileri?

En ucuz otomatik vitesli araçlar arasında yaşı nispeten daha büyük ve sınıf olarak da küçük arabalar yer alıyor. Türkiye ikinci el araç piyasasında yaşanan istikrarsızlık nedeniyle aynı aracın ucuza veya çok daha pahalıya olanları ile karşılaşmak mümkün. Bu nedenle ihtiyacın ve bütçenin araç almadan önce belirlenerek buna göre araç seçilmesi ucuza otomatik araç bulabilmenin başlangıç noktası. En ucuz otomatik vitesli araçlar arasında marka ve model belirtmek gerekirse; Hyundai Accent, Peugeout 206, Honda Civic, Volkswagen Polo, Opel Corsa, Ford Mondeo gibi araçları sayabiliriz. Bu tarz araçlar 300.000 TL taban fiyattan piyasada bulunabiliyor. Ancak bu tarz araçlar alınırken en ucuzun seçilmesi durumunda aracın iyi kontrol ettirilmesi önemli. Mümkünse en ucuza olandan ziyade en uygun fiyatlı sorunsuz aracın tercih edilmesi daha sorunsuz kullanımlar sunacaktır.

En ucuz otomatik vitesli araçlar arasında farklı farklı markalara ait pek çok seçenek bulunabilir. Otomatik bir araç için en az 300.000 TL bütçe ayırmak gerekli. Örneğin bu linki kullanarak 300.000 TL ve 500.000 TL aralığındaki araçları ucuzdan pahalıya doğru inceleyebilirsiniz. Bu liste aradığınız aracı bulmakta size ufak da olsa bir fikir verecektir. Ayrıca aracın galeriden alınması yerine sahibinden direkt olarak alınması, aracın daha uygun maliyetli olmasına katkı sağlayacaktır. Aradığınız aracı bulma noktasında ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi mutlaka bütçenizle orantılı olarak ayarlamalısınız.

En ucuz otomatik vitesli araçlar listesinde, son dönemin sıklıkla tercih edilenleri arasında elektrikli küçük araçların da yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak bu tarz araçların uzun yolda kullanılması gerek şarj durumu gerekse konfor durumu yüzünden pek mümkün değil. Bahse konu bu araçlar şehir içi kısa mesafeli kullanımlarda ikinci araç olarak daha sık tercih ediliyor. Zira küçük elektrikli araçların normal araç konforunda ve performansında olmadığını bilmek gerek. Siz de bu doğrultuda kendinize en uygun otomatik vites aracı seçebilirsiniz. Önemli olan ucuza araç almak değil, bütçeye en uygun sorunsuz aracı alabilmek. Aksi halde ucuza aldığınız araca, aldığınız fiyattan çok daha fazla masraf etmek gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Araç Kaç Kez El Değiştirmiş?

Araç kaç kez el değiştirmiş sorusu, son yıllarda artan 2.el araç piyasasında en çok sorulan sorular arasında üst sıralarda yer alıyor. Özellikle alıcılar, satın alacakları 2.el aracın, kendilerinden önce kaç kişi tarafından el değiştirmiş olduğunu merak ediyor. Bu merakın en büyük sebebi ise aracın sık sık satılıp satılmadığını tespit etmek. Zira çok sık ve fazlaca el değiştirmiş olan araçların kusurlu olma ihtimali, sorunlu olma ihtimali oldukça yüksek. Bu sebeple ikinci el piyasasında çok fazla el değiştirmemiş olan araçlar alıcılar tarafından daha güvenilir bulunuyor.

araç kaç kez el değiştirmiş

Bu açıdan biz de araç kaç kez el değiştirmiş sorusunun bir cevabı var mı, varsa nasıl öğrenilir sorularına cevap vereceğiz. Bir aracın kaç kez el değiştirdiği nasıl öğrenilir? Bir aracın kaç kişi tarafından satın alındığı ve aracın kaçıncı sahibi olunduğunun tespiti için SMS atılması yeterli. Bunu öğrenmek için cep telefonunun SMS kısmına “DETAY” boşluk “PLAKA” yazılarak 5664’e SMS atılması yeterli olacaktır. Bu SMS’e sistem tarafından, daha önce aracın kaç defa el değiştirdiği hususunda gerekli bilgiler cevap olarak gönderilecektir. Bu sorgulamanın ücretli olduğunu, ve ücretin yıl bazında değişiklik gösterebileceğini hemen belirtelim.

5664 ne kadar ücret alıyor?
Bu sorunun cevabını vermeden önce 5664’ün güvenilir ve ve hızlı sorgulama yapılabilen bir mobil sorgulama servis sistemi olduğunu belirtelim. Bu servis tüm operatörler tarafından kullanılmaktadır. 5664 ‘e SMS atılarak kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları yapmak mümkündür. 5664 üzerinden yapılan sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 2023 yılı için 46 TL’dir. Bu rakam yıllara göre değişkenlik göstermektedir. En doğru fiyat bilgisi için operatörünüzden yardım alabilirsiniz. SMS sonrasında elde edilecek bilginin önemi düşünüldüğünde, sorgulama ücretinin çok fazla düşünülmemesi gerektiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Siz de satın alacağınız aracın sizden önce kaç kez el değiştirdiğini öğrenmek için yukarıda bahsedilenleri uygulayarak sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Aracın çok fazla el değiştirmemiş olması, aracı daha alınabilir kılmaktadır. Ancak aracın fazla el değiştirmemiş olmasının aracın kaliteli ve sorunsuz bir araç olduğunu direkt olarak göstermediğini, başka bileşenlere de bakılması gerektiğini belirterek yazımızı sonlandıralım.

Ford Puma Hibrit Özellikler ve Fiyatı

Ford Puma Hibrit 2023 motor özellikleri, güvenlik özellikleri, motor hacmi, araç ölçüleri nelerdir, fiyatı ne kadar, ford puma hibrit alınır mı? Sıklıkla sorulan bu sorulara yanıtları kendiniz bulmanız adına araç ile ilgili çok detaylı olmayan, genel ve hızlı bilgilendirme odaklı bilgileri yazımızda paylaşıyoruz. Bu bilgiler ışığında Ford Puma Mild Hibrit ile ilgili fikir sahibi olabilir, paylaşmış olduğumuz linki takip ederek araç ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ford Puma Hibrit, benzinli bir motorla birlikte elektrikli bir motorun kombinasyonu olan bir hibrit araçtır. Bu araç, Ford’un “mild hybrid” teknolojisini kullanır, yani elektrik motoru sadece düşük hızlarda veya dur-kalk trafikte kullanılır. Bu özelliği sayesinde, özellikle şehir içi kullanımlarda yakıt verimliliğine önemli ölçüde olumlu yönde katkıda bulunur.

ford puma hibrit önden görünüm

Ford Puma Hibrit’in elektrikli motoru, frenleme sırasında yeniden şarj edilen bir bataryaya güç sağlar. Bu sayede, yakıt verimliliği artar ve CO2 emisyonları azalır. Puma Hibrit, ayrıca start-stop teknolojisi ve enerji geri kazanımı sistemleri gibi diğer yakıt tasarrufu özelliklerine de sahiptir. Araç, kompakt bir SUV olarak tasarlanmıştır ve sürücüler için çeşitli güvenlik özellikleri sunar. Bunlar arasında adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi, otomatik acil durum freni ve park yardımcısı gibi özellikler yer almaktadır. Sınıfında rakipleri ile rekabet etme potansiyeli bulunan araç ülkemizde dikkat çekmeyi başarmıştır.

Ford Puma Hibrit, şehir içi sürüşlerinde yüksek verimlilik sağlayan bir araçtır. Yakıt tüketimi, tamamen benzinli bir araca göre önemli ölçüde daha azdır. Ancak, aracın yakıt tüketimi ve performansı, sürüş koşullarına, sürüş tarzına ve batarya şarj durumuna bağlı olarak değişebilir. Aracın teknik özellikleri ise şu şekildedir.

Ford Puma Hibrit Motor:
1.0 litrelik, üç silindirli benzinli EcoBoost motor ve Elektrikli motordan oluşmaktadır. Toplam sistemi 155 beygir gücü üretir ve bu güç araç boyutları ile sınıfı birlikte değerlendirildiğinde yeterli bir güçtür.

Puma Hibrit Şanzıman:
6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzıman
Performans:
Maksimum hız: 191 km/sa
0-100 km/sa hızlanma: 9.0 saniye
Yakıt tüketimi: 4.2 litre/100 km (kombine)
CO2 emisyonu: 96 g/km
Puma Hibrit Batarya:
48V lityum iyon batarya
Batarya kapasitesi: 1.0 kWh

Puma Hibrit Boyutlar:
Uzunluk: 4,196 mm
Genişlik: 1,805 mm
Yükseklik: 1,534 mm
Dingil mesafesi: 2,588 mm

Puma Hibrit Güvenlik Özellikleri ve Diğer özellikler:
Adaptif hız sabitleme sistemi
Şerit takip asistanı
Otomatik acil durum freni
Kör nokta uyarı sistemi
Park yardımcısı
Kablosuz şarj özelliği
Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu multimedya sistemi.

Ford Puma Hibrit’in fiyatı, ülkeye, donanım seviyesine ve opsiyonel özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. 2023 ST-Line 1.0L EcoBoost 155PS 7 İleri Otomatik Benzin/Hibrit modeli Nisan ayı içinde 1.165.400 TL’den satılmaktadır. Satış fiyatı değişiklik gösterebilir. En güncel fiyatlar ve daha fazla bilgi edinmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz. Ford puma hibritin detaylı fotoğraflarına ise buradan erişebilirsiniz. Ford puma hibrit alınır mı sorusunun yanıtını subjektif yorumlardan etkilenmemek için kendinizin vermesi daha önemlidir. Bu nedenle araçla ilgili test sürüşü yaparak aracı bizzat incelemenizi önemle tavsiye ederiz.