En Ucuz Otomatik Vites Araçlar

Bayanların trafikte daha fazla araç kullanmaya başlamasıyla birlikte, en ucuz otomatik vites araçlar en çok arananlar listesindeki yerini aldı. Dünya çapında yaşanan ekonomik olumsuzlukların ülkemizde çok daha fazla hissediliyor olması nedeniyle ülkemizde araç fiyatları bir hayli can can sıkarken, otomatik vites araçlara olan talebin artmasıyla otomatik araç fiyatları daha fazla artmış durumda. Üstüne üstelik ekstra vergilendirilme nedeniyle sıfır araçlara güç yetiremeyenler ikinci el pazarında daha uygun fiyatlı otomatik araçlara yönelmiş durumda. Peki gerçekten ucuza otomatik araç almak mümkün mü gelin birlikte bakalım?

Ucuza otomatik vitesli araç alınır mı?

Ucuza otomatik vitesli araç elbette alınabilir ancak bunun için bazı hususlara mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle ucuza otomatik vites araç almak için bazı beklentilerden vazgeçmek oldukça önemli. Ülkemizde kült bir hal alan hasarsız, boyasız, değişensiz araç almak düşüncesinin bir kenara bırakılması gerekiyor. Zira hasar kaydı bulunmayan araçların fiyatları çok daha yüksek. Bu nedenle akılcı bir yol izleyerek önemsiz olan kaporta aksamındaki hasarların gözardı edilmesi, daha sorunsuz ve daha ucuza otomatik araç alınmasına imkan tanıyacaktır. Otomatik araçta dikkat edilmesi gereken, kaporta hasarından ziyade şanzıman ve motor bileşenleridir. Kilometre yükseldikçe, araçta şanzıman arızaları ile karşılaşma ihtimali yükseldiğinden araç seçerken bunlara dikkat etmek uygun fiyatlı, aynı zamanda sorunsuz otomatik vites araç alabilmenin ilk adımıdır.

En ucuz otomatik vitesli araçlar hangileri?

En ucuz otomatik vitesli araçlar arasında yaşı nispeten daha büyük ve sınıf olarak da küçük arabalar yer alıyor. Türkiye ikinci el araç piyasasında yaşanan istikrarsızlık nedeniyle aynı aracın ucuza veya çok daha pahalıya olanları ile karşılaşmak mümkün. Bu nedenle ihtiyacın ve bütçenin araç almadan önce belirlenerek buna göre araç seçilmesi ucuza otomatik araç bulabilmenin başlangıç noktası. En ucuz otomatik vitesli araçlar arasında marka ve model belirtmek gerekirse; Hyundai Accent, Peugeout 206, Honda Civic, Volkswagen Polo, Opel Corsa, Ford Mondeo gibi araçları sayabiliriz. Bu tarz araçlar 300.000 TL taban fiyattan piyasada bulunabiliyor. Ancak bu tarz araçlar alınırken en ucuzun seçilmesi durumunda aracın iyi kontrol ettirilmesi önemli. Mümkünse en ucuza olandan ziyade en uygun fiyatlı sorunsuz aracın tercih edilmesi daha sorunsuz kullanımlar sunacaktır.

En ucuz otomatik vitesli araçlar arasında farklı farklı markalara ait pek çok seçenek bulunabilir. Otomatik bir araç için en az 300.000 TL bütçe ayırmak gerekli. Örneğin bu linki kullanarak 300.000 TL ve 500.000 TL aralığındaki araçları ucuzdan pahalıya doğru inceleyebilirsiniz. Bu liste aradığınız aracı bulmakta size ufak da olsa bir fikir verecektir. Ayrıca aracın galeriden alınması yerine sahibinden direkt olarak alınması, aracın daha uygun maliyetli olmasına katkı sağlayacaktır. Aradığınız aracı bulma noktasında ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi mutlaka bütçenizle orantılı olarak ayarlamalısınız.

En ucuz otomatik vitesli araçlar listesinde, son dönemin sıklıkla tercih edilenleri arasında elektrikli küçük araçların da yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak bu tarz araçların uzun yolda kullanılması gerek şarj durumu gerekse konfor durumu yüzünden pek mümkün değil. Bahse konu bu araçlar şehir içi kısa mesafeli kullanımlarda ikinci araç olarak daha sık tercih ediliyor. Zira küçük elektrikli araçların normal araç konforunda ve performansında olmadığını bilmek gerek. Siz de bu doğrultuda kendinize en uygun otomatik vites aracı seçebilirsiniz. Önemli olan ucuza araç almak değil, bütçeye en uygun sorunsuz aracı alabilmek. Aksi halde ucuza aldığınız araca, aldığınız fiyattan çok daha fazla masraf etmek gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir