Tüvtürk Ankara

Tüvtürk Ankara İlinde sabit araç muayene istasyonlarında Pazar günleri hariç muayene hizmeti veriyor. Ayrıca Ankara’da bazı ilçelerede Tüvtürk tarafından planlanan gün ve saatler içerisinde gezici muayene istasyonu üzerinden araç muayene hizmeti veriliyor. Ankara’da yer alan sabit Tüvtürk muayene istasyonunda araç muayene hizmeti almak için oluşturacağınız ücretsiz araç muayene randevusu ile aracınızı daha kısa sürede muayene yaptırabilirsiniz.

Tüvtürk Ankara Hangi Saatlerde Hizmet Veriyor?

Tüvtürk tarafından Ankara sabit muayene istasyonlarında Türkiye genelindeki diğer tüm Tüvtürk istasyonlarında olduğu gibi haftada altı gün (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri) saat 08:30 ile 17:30 saatleri arasında araç muayene hizmeti verilmektedir.  Bu saat aralığında Ankara Araç Muayene istasyonlarında aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Ankara’da bulunan Tüvtürk araç muayene istasyonlarının tamamında Pazar günleri muayene hizmeti verilmemektedir. Gezici muayene istasyonlarında verilen hizmet saatleri ise farklılık göstermektedir.

Ankara Tüvtürk Gezici Araç Muayene İstasyonları

tüvtürk ankara araç muayene

Ankara’da sabit araç muayene istasyonlarının yanısıra Ankara’nın bazı ilçelerinde de gezici araç muayene istasyonları vasıtasıyla araç muayene hizmeti verilmektedir. Dilerseniz Ankara’da gezici araç muayene hizmeti verilen ilçelerin hangileri olduğunu Tüvtürk’ün resmi web sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ankara gezici araç muayene istasyonlarına dair yapacağınız sorgulama sonucunda hangi ilçede hangi tarihlerde ve hangi adreslerde araç muayene hizmeti verildiğini öğrenebilirsiniz. Elde edeceğiniz bu bilgiler doğrultusunda dilediğiniz gezici araç muayene istasyonunda aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Ankara gezici araç muayene hizmetleri programını sorgulamak için linki ziyaret edebilirsiniz. Ulaşacağınız sorgulama ekranında tarih seçimi yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Ankara’da Bala, Haymana, Haymana Durupınar, Haymana Tepeköy, Çubuk, Kalecik, Mamak Merkez, Kızılcahamam, Ayaş, Nallıhan ilçelerinde gezici muayene istasyonları ile araç muayene hizmeti verilmektedir. Ankara gezici muayene istasyonları ve gezici muayene istasyonu adreslerini yukarıda verdiğimiz linkte bulabilirsiniz.

Ankara’da Hafta Sonları Araç Muayene Yapılıyor mu?

Ankara sabit araç muayene istasyonlarında ve gezici araç muayene istasyonlarında Cumartesi günleri hizmet verilmektedir. Ancak Pazar günleri Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara’da da Tüvtürk’ün tüm istasyonlarında muayene hizmeti verilmemektedir. Pazar günleri hafta tatili olarak uygulanmaktadır. Dileyen araç sahipleri Cumartesi günü diledikleri sabit araç muayene istasyonunda araçlarının muayenesini yaptırabilirler. Ankara gezici araç muayene istasyonu çalışma saatleri ise Tüvtürk tarafından belirlenmekte olup yerine göre değişiklik göstermektedir.

Ankara Gezici Araç Muayene İstasyonlarında Egzoz Emisyon Ölçümü Yapılıyor mu?

Ankara’da bulunan gezici araç muayene istasyonlarında egzoz emisyon ölçümü yapıldığı Tüvtürk resmi internet sitesinde belirtilmiştir. (Not: Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu lokasyonda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili kurum bulunması halinde gezici istasyon tarafından bu hizmetin verilemediği Tüvtürk tarafından belirtilmektedir.) Araç mayenesi esnasında araçta geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü olması zorunludur. Geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü olmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Gezici muayene istasyonlarında egzoz gazı ölçümü yapılıp yapılmadığına ilişkin listeye şuradan ulaşabilirsiniz.

Ankara’da sabit ve gezici istasyonlarda araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri buradaki anlatılan adımları uygulayarak Ankara muayene istasyonuna ücretsiz araç muayene randevusu oluşturabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir