Ford Puma Hibrit Özellikler ve Fiyatı

Ford Puma Hibrit 2023 motor özellikleri, güvenlik özellikleri, motor hacmi, araç ölçüleri nelerdir, fiyatı ne kadar, ford puma hibrit alınır mı? Sıklıkla sorulan bu sorulara yanıtları kendiniz bulmanız adına araç ile ilgili çok detaylı olmayan, genel ve hızlı bilgilendirme odaklı bilgileri yazımızda paylaşıyoruz. Bu bilgiler ışığında Ford Puma Mild Hibrit ile ilgili fikir sahibi olabilir, paylaşmış olduğumuz linki takip ederek araç ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ford Puma Hibrit, benzinli bir motorla birlikte elektrikli bir motorun kombinasyonu olan bir hibrit araçtır. Bu araç, Ford’un “mild hybrid” teknolojisini kullanır, yani elektrik motoru sadece düşük hızlarda veya dur-kalk trafikte kullanılır. Bu özelliği sayesinde, özellikle şehir içi kullanımlarda yakıt verimliliğine önemli ölçüde olumlu yönde katkıda bulunur.

ford puma hibrit önden görünüm

Ford Puma Hibrit’in elektrikli motoru, frenleme sırasında yeniden şarj edilen bir bataryaya güç sağlar. Bu sayede, yakıt verimliliği artar ve CO2 emisyonları azalır. Puma Hibrit, ayrıca start-stop teknolojisi ve enerji geri kazanımı sistemleri gibi diğer yakıt tasarrufu özelliklerine de sahiptir. Araç, kompakt bir SUV olarak tasarlanmıştır ve sürücüler için çeşitli güvenlik özellikleri sunar. Bunlar arasında adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi, otomatik acil durum freni ve park yardımcısı gibi özellikler yer almaktadır. Sınıfında rakipleri ile rekabet etme potansiyeli bulunan araç ülkemizde dikkat çekmeyi başarmıştır.

Ford Puma Hibrit, şehir içi sürüşlerinde yüksek verimlilik sağlayan bir araçtır. Yakıt tüketimi, tamamen benzinli bir araca göre önemli ölçüde daha azdır. Ancak, aracın yakıt tüketimi ve performansı, sürüş koşullarına, sürüş tarzına ve batarya şarj durumuna bağlı olarak değişebilir. Aracın teknik özellikleri ise şu şekildedir.

Ford Puma Hibrit Motor:
1.0 litrelik, üç silindirli benzinli EcoBoost motor ve Elektrikli motordan oluşmaktadır. Toplam sistemi 155 beygir gücü üretir ve bu güç araç boyutları ile sınıfı birlikte değerlendirildiğinde yeterli bir güçtür.

Puma Hibrit Şanzıman:
6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzıman
Performans:
Maksimum hız: 191 km/sa
0-100 km/sa hızlanma: 9.0 saniye
Yakıt tüketimi: 4.2 litre/100 km (kombine)
CO2 emisyonu: 96 g/km
Puma Hibrit Batarya:
48V lityum iyon batarya
Batarya kapasitesi: 1.0 kWh

Puma Hibrit Boyutlar:
Uzunluk: 4,196 mm
Genişlik: 1,805 mm
Yükseklik: 1,534 mm
Dingil mesafesi: 2,588 mm

Puma Hibrit Güvenlik Özellikleri ve Diğer özellikler:
Adaptif hız sabitleme sistemi
Şerit takip asistanı
Otomatik acil durum freni
Kör nokta uyarı sistemi
Park yardımcısı
Kablosuz şarj özelliği
Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu multimedya sistemi.

Ford Puma Hibrit’in fiyatı, ülkeye, donanım seviyesine ve opsiyonel özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. 2023 ST-Line 1.0L EcoBoost 155PS 7 İleri Otomatik Benzin/Hibrit modeli Nisan ayı içinde 1.165.400 TL’den satılmaktadır. Satış fiyatı değişiklik gösterebilir. En güncel fiyatlar ve daha fazla bilgi edinmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz. Ford puma hibritin detaylı fotoğraflarına ise buradan erişebilirsiniz. Ford puma hibrit alınır mı sorusunun yanıtını subjektif yorumlardan etkilenmemek için kendinizin vermesi daha önemlidir. Bu nedenle araçla ilgili test sürüşü yaparak aracı bizzat incelemenizi önemle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir