Tüvtürk Erzurum

Tüvtürk Erzurum İlinde araç muayene hizmetlerini, sabit araç muayene istasyonlarında haftada altı gün olmak üzere (Erzurum’da hizmet veren Tüvtürk Muayene İstasyonlarında Pazar günleri araç muayene hizmeti verilmemektedir) araç sahiplerinin hizmetine sunuyor. Erzurum’ın ilçelerinde ise araç muayene hizmeti, sabit muayene istasyonlarında ayrıca Tüvtürk’ün planladığı tarih ve saat aralığında Tüvtürk gezici muayene istasyonları vasıtasıyla veriliyor. Erzurum’da hizmet verilen Tüvtürk sabit araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak isteyenlerin araç muayene randevusu alarak muayeneye gitmesi gerekiyor.

Tüvtürk Erzurum’da Hangi Saat Aralığında Hizmet Veriyor?

Erzurum’daki sabit araç muayene istasyonlarında Tüvtürk tarafından, Türkiye genelinde hizmet vermekte olan diğer tüm Tüvtürk istasyonlarında olduğu gibi haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri) sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:30 saatleri arasında hizmet veriliyor.  Bu saatler aralığında tüm Tüvtürk Erzurum araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak mümkün. Erzurum’da hizmet veren Tüvtürk araç muayene istasyonlarının tümünün Pazar günleri hizmet vermediğini bir kez daha belirtelim.

Erzurum gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene hizmetleri gün ve saatleri ise değişiklik göstermekte. Bu hizmetin tarih ve saat aralığı Tüvtürk tarafından planlanmakta ve her ay düzenli olarak web sitesinde yayınlanmakta. Bu hususta detaylı bilgiye aşağı bölümlerde paylaşacağımız Tüvtürk ilgili sayfasından erişebilirsiniz. Erzurum’da yer alan tüm sabit muayene istasyonlarına bu linkten erişebilirsiniz.

Erzurum Tüvtürk Gezici Araç Muayene İstasyonları

tüvtürk erzurum

Erzurum’da sabit araç muayene istasyonu ile birlikte Erzurum’ın farklı ilçelerinde gezici araç muayene istasyonları kullanılarak araç muayene hizmeti veriliyor. Erzurum’daki gezici araç muayene hizmeti verilen ilçelerin hangileri olduğunu Tüvtürk’ün resmi internet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bunun için detayları, verdiğimiz bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz. Yapacağınız sorgulama sonucunda edinilen Erzurum gezici muayene istasyonu bilgileri doğrultusunda, size uygun tarihteki gezici araç muayene istasyonunda araç muayene işlemlerini yaptırılabilirsiniz. Erzurum gezici araç muayene istasyonlarını sorgulamak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Linkini vermiş olduğumuz sorgulama ekranında Erzurum ilini seçtikten sonra tarih seçimi yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda seçilen tarih aralığında hizmet verilen gezici araç muayene istasyonları listelenecektir. Erzurum’da Oltu, Tekman, Karayazı, Hınıs, Çat, İspir, Aşkale, Tortum, Uzundere, Narman, Horasan ve Pasinler ilçelerinde / bölgelerinde gezici muayene istasyonları ile araç muayene hizmeti verilmektedir. Erzurum gezici muayene istasyonları adres bilgilerine ilişkin detaylı bilgilere hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz bağlantıdan erişebilirsiniz.

Erzurum’da Hafta Sonları Araç Muayene Yapılıyor mu?

Erzurum sabit araç muayene istasyonlarında, ayrıca gezici araç muayene istasyonlarında Cumartesi günleri de dahil araç muayenesi yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri Türkiye’deki tüm Tüvtürk muayene istasyonlarında olduğu üzere Erzurum’da da Tüvtürk’ün tüm istasyonları kapalı olduğundan araç muayene hizmeti verilmemektedir. Pazar günleri Tüvtürk tarafından hafta tatili olarak uygulanmaktadır. Erzurum’da araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri Cumartesi günü diledikleri sabit araç muayene istasyonunda araçlarının muayenesini yaptırabilirler. Erzurum’daki gezici araç muayene istasyonu çalışma saatleri Cumartesi günleri de Tüvtürk tarafından planlanmakta olup tarihe göre değişiklik göstermektedir.

Erzurum’da Gezici Araç Muayene İstasyonlarında Egzoz Muayenesi Yapılıyor mu?

Erzurum’da bulunan gezici araç muayene istasyonlarında egzoz muayenesi yapıldığı Tüvtürk resmi web sitesinde belirtilmiştir. (Not: Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu konumda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili başkaca kurum bulunması halinde gezici istasyon tarafından bu hizmetin verilemediği Tüvtürk tarafından belirtilmektedir.) Araç muayenesi esnasında araçta geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü bulunması zorunluluktur. Muayenesi yaptırılacak araçta geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü bulunmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Erzurum’da Gezici muayene istasyonlarında egzoz muayenesi ölçümü yapılıp yapılmadığına ilişkin listeye bu bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir