Tüvtürk Antalya Araç Muayene İstasyonları

Tüvtürk Antalya İlinde araç muayene hizmetlerini, sabit araç muayene istasyonlarında haftada altı gün olmak üzere (Antalya’da hizmet veren Tüvtürk Muayene İstasyonlarında Pazar günleri araç muayene hizmeti verilmemektedir) araç sahiplerinin hizmetine sunuyor. Antalya’nın ilçelerde ise araç muayene hizmeti sabit muayene istasyonlarında ayrıca Tüvtürk’ün planladığı tarih ve saat aralığında Tüvtürk gezici muayene istasyonları vasıtasıyla veriliyor. Antalya’da hizmet verilen Tüvtürk sabit araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak isteyenlerin araç muayene randevusu alarak muayeneye gitmesi gerekiyor. Araç muayenelerinin randevulu olarak yaptırılması sayesinde, araç muayene hizmetleri planlı bir şekilde yürütülerek araç sahiplerinin daha kısa sürede araç muayene işlemlerini tamamlamasını sağlamaktadır.

Tüvtürk Antalya’da Hangi Saat Aralığında Hizmet Veriyor?

Antalya’daki sabit araç muayene istasyonlarında Tüvtürk tarafından, Türkiye genelinde hizmet vermekte olan diğer tüm Tüvtürk istasyonlarında olduğu gibi haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri) sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:30 saatleri arasında araç muayene hizmeti veriliyor.  Belirtmiş olduğumuz bu saat aralığında tüm Tüvtürk Amasya araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak mümkün. Antalya’da hizmet veren Tüvtürk araç muayene istasyonlarının tümünün Pazar günleri hizmet vermediğini bir kez daha belirtelim. Antalya gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene hizmetleri gün ve saatleri değişiklik göstermektedir. Bu hizmetin tarih ve saat aralığı Tüvtürk tarafından planlanmaktadır. Bu hususta detaylı bilgiye aşağı bölümlerde paylaşacağımız Tüvtürk ilgili sayfasından erişebilirsiniz. Antalya’da yer alan tüm sabit muayene istasyonlarına bu linkten erişebilirsiniz.

Antalya Tüvtürk Gezici Araç Muayene İstasyonları

Tüvtürk Antalya Araç Muayene

Antalya’da sabit araç muayene istasyonu ile birlikte Antalya’nın farklı ilçelerinde gezici araç muayene istasyonları kullanılarak araç muayene hizmeti veriliyor. Antalya’daki gezici araç muayene hizmeti verilen ilçelerin hangileri olduğunu Tüvtürk’ün resmi internet sitesi üzerinden sorgulayabilir, buna ilişkin detayları verdiğimiz bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz. Antalya gezici araç muayene istasyonlarına ilişkin yapacağınız sorgulama sonucunda, hangi ilçede hangi tarihlerde ve hangi adreslerde araç muayene hizmeti verildiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Yapılacak sorgulama sonucunda edinilen Antalya gezici muayene istasyonu bilgileri doğrultusunda, size uygun tarihteki gezici araç muayene istasyonunda araç muayene işlemleri yaptırılabilir. Antalya gezici araç muayene istasyonlarını sorgulamak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Linkini vermiş olduğumuz sorgulama ekranında Antalya ilini seçtikten sonra tarih seçimi yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda seçilen tarih aralığında hizmet verilen gezici araç muayene istasyonları listelenecektir. Antalya’da Gazipaşa, Elmalı, Alanya Cumhuriyet, Demre Merkez ilçelerinde gezici muayene istasyonları ile araç muayene hizmeti verilmektedir. Gazipaşa gezici muayene istasyonu, Elmalı gezici muayene istasyonu, Alanya gezici muayene istasyonu ve Demre gezici muayene istasyonu adres bilgilerine ilişkin adres bilgilerine yukarıda linkini vermiş olduğumuz bağlantıdan erişebilirsiniz.

Antalya’da Hafta Sonları Araç Muayene Yapılıyor mu?

Antalya sabit araç muayene istasyonlarında, ayrıca gezici araç muayene istasyonlarında Cumartesi günleri de dahil araç muayenesi yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri Türkiye’deki tüm Tüvtürk muayene istasyonlarında olduğu üzere Antalya’da da Tüvtürk’ün tüm istasyonları kapalı olduğundan araç muayene hizmeti verilmemektedir. Pazar günleri Tüvtürk tarafından hafta tatili olarak uygulanmaktadır. Antalya’da araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri Cumartesi günü diledikleri sabit araç muayene istasyonunda araçlarının muayenesini yaptırabilirler. Antalya’daki gezici araç muayene istasyonu çalışma saatleri Cumartesi günleri de Tüvtürk tarafından planlanmakta olup tarihe göre değişiklik göstermektedir.

Antalya’da Gezici Araç Muayene İstasyonlarında Egzoz Muayenesi Yapılıyor mu?

Antalya’da bulunan gezici araç muayene istasyonlarında egzoz muayenesi yapıldığı Tüvtürk resmi web sitesinde belirtilmiştir. (Not: Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu konumda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili başkaca kurum bulunması halinde gezici istasyon tarafından bu hizmetin verilemediği Tüvtürk tarafından belirtilmektedir.) Araç muayenesi esnasında araçta geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü bulunması zorunluluktur. Muayenesi yaptırılacak araçta geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü bulunmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Antalya’daki Gezici muayene istasyonlarında egzoz muayenesi ölçümü yapılıp yapılmadığına ilişkin listeye bu bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

Antalya’da yaşayanlar başka yerde araç muayenesi yaptırabilir mi?

Antalya içerisinde ikamet eden araç sahipleri nüfus ve araç yoğunluğu nedeniyle zaman zaman Antalya dışında araç muayenesi yaptırıp yaptıramayacaklarını merak ediyor. Bunun sebebi daha sakin ve yoğun olmayan yakın il ve ilçelerde daha kısa sürede araç muayenesi yaptırmak. Bu düşüncelerinde haksız da sayılmazlar. Bunun için dileyen araç sahipleri Antalya dışında herhangi bir araç muayene istasyonunda araç muayenesini rahatlıkla yaptırabilir. Kişinin yaşadığı yerde araç muayenesi yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu şekilde işlem yaptıracak araç sahiplerinin araç muayenesine gitmeden önce araç muayene randevusu alarak muayene istasyonuna gitmeleri oldukça önemlidir.

Antalya’da sabit ve gezici istasyonlarda aracının muayenesini yaptırmak isteyen araç sahipleri burada anlatılan adımları uygulayarak Antalya araç muayene istasyonlarına ücretsiz araç muayene randevusu oluşturabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir