Hafta Sonu Araç Muayene

Hafta sonu araç muayene ettirilir mi? Bu soru, özellikle hafta içinde iş yoğunluğu yaşayan ve aracını hafta sonu muayeneye götürmek isteyen araç sahipleri tarafından sıklıkla sorulmakta. Hafta sonu tatilinde geniş vakitte aracının muayenesini yaptırmak isteyen araç sahipleri de bu sorunun yanıtını merak ediyor. Vakit kaybetmeden konunun özüne dönelim.

Hafta Sonu Araç Muayene İşlemleri

Hafta sonlarında araç muayenesi yaptırmak tek gün için mümkün. Cumartesi günleri tüm Tüvtürk araç muayene istasyonları hafta içinde olduğu gibi kesintisiz hizmet vermektedir. Hafta sonu tatilinde aracının muayenesini yaptırmak isteyen araç sahipleri, Cumartesi günleri aracının muayenesini rahatlıkla yaptırabilir. Pazar günleri için araç muayene hizmeti verilmediğini belirtelim.

hafta sonu araç muayene eden teknisyen

Cumartesi Günü Araç Muayene Saatleri

Cumartesi günleri Tüvtürk araç muayene istasyonları, hafta içinde olduğu gibi saat 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasında araç muayenesi rahatlıkla yaptırılabilmektedir. Gitmek istenilen muayene istasyonunda randevulu hizmet veriliyorsa yine Cumartesi günü için de muayene randevusu alınması gerekmektedir. Randevulu araç kabulü yapılan muayene istasyonlarında randevu alınmadığı taktirde araç muayene işlemi yapılmayacaktır. Mağdur olmamak adına bu hususa mutlaka dikkat edilmelidir.

Hafta Sonu Pazar Günü Araç Muayenesi Yapılıyor mu?

Hafta sonunda Pazar günleri Tüvtürk araç muayene istasyonları muayene yapmamaktadır. Pazar günleri haricinde haftanın tüm günleri saat 08:30 ile 17:30 saatleri arasında Tüvtürk muayene istasyonlarından araç muayene hizmeti alınabilmektedir. Bayram tatilleri veya diğer resmi tatillerde Tüvtürk muayene istasyonlarında araç muayene hizmeti verilmemektedir. Bu günlerin hafta içine veya hafta sonuna denk gelmesi herhangi bir fark yoktur. Resmi ve dini bayram tatillerinde muayene yapılmamaktadır.

Cumartesi Günü İçin Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Cumartesi günü araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri, muayene randevusu almak için hafta içinde olduğu gibi yine Tüvtürk rezervasyon sistemini kullanarak araç muayene randevusu alabilmektedir. Randevu sisteminde hafta içi veya hafta sonu diye bir ayrım yapılmamaktadır. Tüvtürk araç muayene randevu hizmetinden ne şekilde faydalanılabileceği hususunda daha önce paylaşmış olduğumuz yazıya buradan erişebilirsiniz. Cumartesi gününe araç muayene randevusu oluşturmak için ilgili sayfaya buradan erişim sağlayabilirsiniz. Muayene randevusu almak ücretsiz bir işlemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir