Araç Muayene Randevusunun Günü Nasıl Değiştirilir

Araç muayene randevusu alındıktan sonra randevu günü şayet randevuya gidilemeyecekse bu durumda alınan randevu tamamen iptal edilebilir yahut randevu günü değiştirilebilir. Aynı istasyonda yeniden muayene alınacaksa bu durumda araç muayene randevu gününün değiştirilmesi daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Araç muayene randevusunun tarihini ve saatini değiştirmek için TÜVTÜRK muayene sistemine erişerek plaka numaranızı ve ruhsat seri ve numarasını girdikten sonra sistem üzerinden daha önce daha önce almış olduğunuz randevu tarihini ileri bir tarihe çekerek güncelleyebilirsiniz. Bu hususta daha önce yayınlamış olduğumuz “adım adım ücretsiz araç muayene randevusu alma” başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Önceden almış olduğunuz araç muayene randevunuzu güncelleme işlemi sayesinde aynı işlemi iki kez tekrarlama zahmetinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca gidemeyeceğiniz randevuyu güncellemeniz sayesinde sistemi de meşgul etmemiş olursunuz.

Daha önce randevu aldığınız istasyondan farklı bir istasyona araç muayene randevusu alacaksanız bunun için de yine güncelleme işlemleri esnasında gerekli istasyon değişikliğini de sistem üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Unutmayın gidilemeyecek olmasına rağmen iptal edilmeyen yada güncellenmeyen araç muayene randevuları, başkalarını mağdur etmenize ve muayene istasyonunun düzenli iş dağılımına olumsuz etki etmenize sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir