Araç Muayene Ne Zaman Başlayacak?

Araç muayene ne zaman başlayacak sorusu son günlerin popüler aramaları arasındaki yerini aldı. Ülkemizi de etkisi altına alan coronavirüs pandemisi sebebiyle alınan önlemler çerçevesinde herkesin bildiği üzere 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Bu kapsamda da araç muayenesini yaptıramayanlara kolaylık tanınmıştı. Coronavirüs pandemisinin yayılmasının önlenmesi için alınan önlemlerin yavaş yavaş kontrollü bir şekilde azaltılmaya başlandığı şu günlerde araç muayenesini yaptırmak isteyenler de araç muayenesinin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı.

Esas olarak Tüvtürk istasyonlarında araç muayeneleri yapılmaya devam ediyor. İsteyen araç sahipleri bu istasyonlara başvurarak araç muayenelerini gerçekleştirebilirler. Ancak araç muayenesini yaptırmayanlar için (3 Nisan 2020 tarihi öncesinde muayenesi biten araçlar hariç) 3 Temmuz 2020 tarihinden itibaren 45 gün içinde araç muayenesi yaptırmak mümkün. Araç sahipleri bu süreyi beklemeden de muayene işlemlerini yaptırabilirler.

araç muayene ne zaman başlayacak

Araç muayene ne zaman başlayacak diye merak edenlere cevap verecek olursak 3 Temmuz 2020 tarihinden itibaren 45 gün içinde araç muayenelerinin yaptırılması gerektiğini söyleyebiliriz. Ama tekraren diyoruz ki, araç muayenesini yaptırmak isteyenler bu süre zarfını beklemeden de araçlarını muayeneye götürebilirler. Araç muayenelerinin ertelenmesi hakkında daha önce yazmış olduğumuz yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Dileyenler resmi gazetede ertelemeye ilişkin ek maddeye buradan ulaşabilirler.

Araç muayenesi yaptırılmak istenilen istasyona araç muayene randevusu oluşturarak gidilmesi, içinde bulunduğumuz bu salgın döneminde hijyen açısından ve salgından korunulması açısından oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir