Tüvtürk Elazığ

Tüvtürk Elazığ İlinde araç muayene hizmetlerini, sabit araç muayene istasyonlarında haftada altı gün olmak üzere (pazar günleri araç muayene hizmeti verilmemektedir) araç sahiplerinin hizmetine sunuyor. Elazığ’ın ilçelerinde ise araç muayene hizmeti, sabit muayene istasyonlarında ayrıca Tüvtürk’ün planladığı tarih ve saat aralığında Tüvtürk gezici muayene istasyonları vasıtasıyla veriliyor. Elazığ’da hizmet verilen Tüvtürk sabit araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak isteyenlerin araç muayene randevusu alarak muayeneye gitmesi gerekiyor.

Tüvtürk Elazığ ’da Hangi Saat Aralığında Hizmet Veriyor?

Elazığ’daki sabit araç muayene istasyonlarında Tüvtürk tarafından, Türkiye genelinde hizmet vermekte olan diğer tüm Tüvtürk istasyonlarında olduğu gibi haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri) sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:30 saatleri arasında hizmet veriliyor.  Bu saatler aralığında tüm Tüvtürk Elazığ araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak mümkün. Elazığ gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene hizmetleri gün ve saatleri ise değişiklik göstermektedir. Bu hizmetin tarih ve saat aralığı Tüvtürk tarafından planlanmakta ve her ay düzenli olarak web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu hususta detaylı bilgiye aşağı bölümlerde paylaşacağımız Tüvtürk ilgili sayfasından erişebilirsiniz. Elazığ’da yer alan tüm sabit muayene istasyonlarına bu linkten erişebilirsiniz.

Tüvtürk Elazığ Gezici Araç Muayene İstasyonları

tüvtürk elazığ

Elazığ’da sabit araç muayene istasyonu ile birlikte Elazığ’ın farklı ilçelerinde gezici araç muayene istasyonları üzerinden araç muayene hizmeti veriliyor. Elazığ’daki gezici araç muayene hizmeti verilen ilçeleri verdiğimiz bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz. Elazığ gezici araç muayene istasyonlarını sorgulamak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Linkini vermiş olduğumuz sorgulama ekranında Elazığ ilini seçtikten sonra tarih seçimi yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda seçilen tarih aralığında hizmet verilen gezici araç muayene istasyonları listelenecektir. Elazığ’da Karakoçan (ilçe otogarı), Kovancılar (Elazığ-Kovancılar yolu üzeri Göksu Petrol yanı), Palu (Kalekent mah. Toki Camii yanı), Arıcak, Baskil (Cumhuriyet mh.Tren garı yanı), Maden (hacıbaba dinlenme tesisleri), Çemişgezek (İlçe merkezi), Keban (keban alabalık karşısı), Ağın (badem adası girişi Özkan Petrol yanı), Maden Gezin Beldesi (Jandarma Karakolu Karşısı), ilçelerinde / bölgelerinde gezici muayene istasyonları ile araç muayene hizmeti verilmektedir.

Elazığ’da Hafta Sonları Araç Muayene Yapılıyor mu?

Elazığ sabit araç muayene istasyonlarında, ayrıca gezici araç muayene istasyonlarında Cumartesi günleri de dahil araç muayenesi yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri Türkiye’deki tüm Tüvtürk muayene istasyonlarında olduğu üzere Elazığ’da da Tüvtürk’ün tüm istasyonları kapalı olduğundan araç muayene hizmeti verilmemektedir. Elazığ’da araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri Cumartesi günü diledikleri sabit araç muayene istasyonunda araçlarının muayenesini yaptırabilirler.

Elazığ’da Gezici Araç Muayene İstasyonlarında Egzoz Muayenesi Yapılıyor mu?

Elazığ’da bulunan gezici araç muayene istasyonlarında egzoz muayenesi yapıldığı Tüvtürk resmi web sitesinde belirtilmiştir. (Not: Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu konumda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili başkaca kurum bulunması halinde gezici istasyon tarafından bu hizmetin verilemediği Tüvtürk tarafından belirtilmektedir.) Araç muayenesi esnasında araçta geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü bulunması zorunluluktur. Muayenesi yaptırılacak araçta geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü bulunmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Elazığ’da Gezici muayene istasyonlarında egzoz muayenesi ölçümü yapılıp yapılmadığına ilişkin listeye bu bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

Elazığ’da sabit ve gezici istasyonlarda aracının muayenesini yaptırmak isteyen araç sahipleri burada anlatılan adımları uygulayarak Elazığ araç muayene istasyonlarına ücretsiz araç muayene randevusu oluşturabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir