Tüvtürk Muayene Sırası Almak

Tüvtürk muayene sırası almak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda size muayene sırası almak için ne yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde adım adım anlatacağız. Tüvtürk Muayene sırasınının internet üzerinden alınabilir hale getirilmiş olması sayesinde muayene istasyonlarının bürolarında yaşanan yoğunluk oldukça azaltılmıştır.

Tüvtürk Muayene Sırası Almak Mümkün mü?

Tüvtürk tarafından internet üzerinden muayene randevusu alınabilirken, sıra numarası almak mümkün değildi. Sıra numarası almak için muayene istasyonundaki kioskları kullanmak gerekiyordu. Bu durum muayene istasyonunda kısıtlı alana sahip olan oda içerisindeki insan yoğunluğunu beraberinde getiriyordu. Kiosklarda birden fazla kişinin aynı tuşlara dokunması da keza istenmeyen bir durumdu. Ancak son yapılan düzenleme ile artık internet üzerinden sıra numarası almak mümkün. Bunun için akıllı cihazınıza Tüvtürk resmi uygulamasını indirmek yeterli. Programa buradan ulaşabilirsiniz. Program üzerinden sıra alınabilmesi sayesinde bekleme alanlarındaki yoğunluk oldukça azalmakta, sosyal mesafe korunabilmektedir. Tüvtürk muayene sırası aldıktan sonra uygulama üzerinden sıranızı takip etmeniz mümkündür. Size sıranın ne zaman geleceğini bu uygulama üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Tüvtürk Muayene Sırası Nasıl Alınır?

Tüvtürk muayene sırası almak için öncelikle akıllı cihazınıza (telefon, tablet vb.gibi) Tüvtürk resmi uygulamasını yüklemeniz gerekir. Cihaza yüklenen program başlatıldığında ilk gelen ekranda sıra takip sistemi yer almaktadır. Sıra numarası almak isteyen araç sahipleri bu menüyü kullanmalıdır. Sıra takip sistemi yazan bölümün altındaki başla butonuna tıklandığında istasyon seçimi yapılması gereken bir ekran açılacaktır. Bu ekranda istasyon seçimi yapılmalı, muayene sırası alınacak aracın plaka numarası ve kilometre bilgisi doğru bir şekilde girilmelidir. Bi işlemin ardından “sıra numarası al” butonuna basıldığında girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeniz için bilgilendirme ve onaylama ekranı açılacaktır. Karşınıza gelen bu ekranda girdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra doğru ise evet butonuna tıkladığınızda girilen bilgilerin doğruluğu sistem üzerinden kontrol edilerek bilgilerin doğru olması halinde sıra numarası verilecektir. Sıra numarası o gün için verilmektedir.

Sıra numarası almak için girilen bilgilerin yanlış olması halinde “kayıt bulunamadı. Lütfen yetkiliye danışınız.” şeklinde bir uyarı iletisi kullanıcıya gösterilmektedir. Bunun anlamı girmiş olduğunuz bilgilerin sistem ile eşleşmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu ileti ile karşılaşıldığında bilgilerin doğru olduğu teyit edilerek yeniden işlem yapılmalıdır. Doğru girdiğinize eminseniz ve bu iletiyi almaya devam ediyorsanız yetkililerden yardım almanız gerekmektedir.

TÜVTÜRK SIRA TAKİP SİSTEMİ EKRAN GÖRÜNTÜLÜ ANLATIM

Tüvtürk uygulaması indirildikten sonra programa giriş yapıldığında kullanıcıyı karşılayacak ekran bu ekrandır. Bu ekranda sıra takip sistemi ve ücretsiz araç muayenesi randevusu alma işlemleri yer almaktadır. Sıra takip sistemi başlığının altında yer alan başla butonuna basılarak sıra numarası almak için gerekli olan ilk adım gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu ekrandan yine ücretsiz araç muayene randevusu almak da mümkün. Bunun için de ücretsiz araç muayene randevusu al butonuna basılması muayene randevu almak üzere gerekli ekrana ulaşmak için yeterlidir.

Bu ekranda ise sıra numarası alınmak istenen istasyon seçilerek muayeneye girecek aracın plaka numarası ve kilometre bilgisi doğru bir şekilde girilmelidir. Bu bilgilerin doğruluğu sistem üzerinden kontrol edilecektir. Özellikle randevusuz araç muayenesi yapılmayan muayene istasyonlarında öncelikle araç muayene randevusu alınması gerektiğinin unutulmaması gerekir. Aksi taktirde sıra numarası alınamayacaktır. Bilgilerin girilmesinin ardından sıra numarası al butonuna basıldığında bir sonraki ekrana geçiş sağlanacaktır. Bu ekrana ilişkin bilgiler aşağıdaki gibi olacaktır.

Sıra numarası al denildikten sonra karşılaşılacak olan ekran bu şekilde olacaktır. Burada sisteme girişi yapılan bilgilerin kontrolü sağlandıktan sonra bilgilerin doğru olduğunun onaylanması için evet butonuna basılması gerekmektedir. Bu onayın ardından sistem tarafından bilgilerin doğruluğu kontrol edilerek doğru olması halinde sıra numarası oluşturulacaktır. Bu sıra numarası ile sıranızı takip ederek sıranın ne zaman size geleceğini takip edebilirsiniz.

Girilen bilgilerin sonrasında evet butonuna tıklandığında “kayıt bulunamadı. Lütfen yetkiliye danışınız.” uyarısı alınması halinde girilen bilgilerin hatalı olduğu bilinmelidir. Girilen bilgilerin hatalı olmamasına rağmen bu uyarı ile karşılaşılıyor ise yetkililerden yardım alınması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir