Tüvtürk Mobil Muayene İstasyon Sorgulama İşlemi

TÜVTÜRK’ün sabit muayene istasyonunun bulunmadığı yerleşim yerlerinde ayın belirli günlerinde mobil muyane istasyonları ile sunduğu araç muayene hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet sayesinde sabit araç muayene istasyonlarına uzak yerleşim yerlerinde yaşayan halkımızın araç muayenesi için sabit muayene istasyonlarına gitmelerine gerek kalmamaktadır.

Peki mobil muayene istasyonlarının bulunduğunuz yere hizmet verip vermediğini, gezici araç muayene istasyonlarının hangi günlerde hizmet verdiğini nasıl öğrenebiliriz? Bu sorunun yanıtı e devlette saklı. TÜVTÜRK’ün kendi internet sitesinden de sorgulama yapılabileceği gibi en kolay sorgulama e devlet üzerinden yapılmaktadır.

E devlet şifresi ile sisteme giriş yapıldıktan sonra arama menüsüne “TÜVTÜRK mobil muayene” yazıldığında TÜVTURK Mobil Muayene İstasyon Bilgisi Sorgulama menüsü ekrana getirilecektir. Bu ekranda şehir, ay ve yıl sekmelerinden gerekli bilgiler seçildikten sonra “listele” butonuna basıldığında seçmiş olduğunuz ilde mobil hizmet veren tüm araç muayene istasyonları ve adresleri ekrana listelenecektir. Listelenen bilgiler arasında istasyon noktası, adresi ve muayene tarihi bilgileri yer almaktadır.

Mobil İstasyon Sorgulama Ekranı

Buradan edinilen bilgiler doğrultusunda kendinize en yakın Tüvtürk mobil muayene istasyonuna giderek araç muayene işlemlerinizi kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Böylece size uzakta olan sabit muayene istasyonuna gitme zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir