Tüvtürk Afyonkarahisar

Tüvtürk Afyonkarahisar İlinde araç muayene hizmetlerini, sabit araç muayene istasyonlarında haftanın Pazar günleri hariç diğer tüm günlerde araç sahiplerinin hizmetine sunuyor. Afyonkarahisar’da yine bazı ilçelerde Tüvtürk tarafından belirlenen ve değişken çalışma takvimine göre belirli gün ve saatler içerisinde gezici muayene istasyonu üzerinden araç muayene hizmeti yürütülüyor. Afyonkarahisar’da hezmet verilen Tüvtürk sabit araç muayene istasyonunda araç muayene hizmeti alacak olan vatandaşlarımızın ücretsiz araç muayene randevusu alması ile birlikte muayene hizmeti daha kısa sürede erişilebilir hale gelecek ve araç muayene işlem süresi kısalacaktır.

Tüvtürk Afyonkarahisar’da Hangi Saatlerde Hizmet Veriyor?

Afyonkarahisar sabit araç muayene istasyonlarında Tüvtürk tarafından, Türkiye genelinde hizmet vermekte olan diğer tüm Tüvtürk istasyonlarında olduğu gibi haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri) sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:30 saatleri arasında araç muayene hizmeti verilmektedir.  Burada belirtmiş olduğumuz bu saat aralığında Afyonkarahisar Araç Muayene istasyonlarında aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Afyonkarahisar’da bulunan Tüvtürk araç muayene istasyonlarının tamamın Pazar günleri kapalı olduğunu belirtelim. Tüvtürk Pazar günleri muayene hizmeti vermemektedir. Gezici araç muayene istasyonlarında verilen hizmet saatleri ise değişken olarak Tüvtürk tarafından belirlenmekte, bu sebeple de saatler farklılıklar göstermektedir.

Afyonkarahisar Tüvtürk Gezici Araç Muayene İstasyonları

afyonkarahisar muayene logosu

Afyonkarahisar’da sabit araç muayene istasyonları ile birlikte Afyonkarahisar’ın farklı ilçelerinde gezici araç muayene istasyonları vasıtasıyla gezici araç muayene hizmeti verilmektedir. Dilerseniz Afyonkarahisar’da gezici araç muayene hizmeti verilen ilçelerin hangileri olduğunu Tüvtürk’ün resmi internes sayfası üzerinden anlık olarak sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilirsiniz. Afyonkarahisar gezici araç muayene istasyonlarına dair yapacağınız sorgulama sonucunda, hangi ilçede hangi tarihlerde ve hangi adreslerde araç muayene hizmeti sunulduğunu görebilirsiniz. Yapacağınız sorgulama sonucunda edineceğiniz gezici muayene istasyonu bilgileri doğrultusunda, isteğiniz doğrultusunda gezici araç muayene istasyonunda aracınızın muayenesini dilediğiniz istasyonda yaptırabilirsiniz. Afyonkarahisar gezici araç muayene istasyonlarını sorgulamak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Linkini paylaştığımız sorgulama ekranında Afyonkarahisar’ı seçtikten sonra tarih seçimi yaparak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Afyonkarahisar’da Sinanpaşa, İhsaniye, Bayat, Emirdağ, İscehisar karaağaç köy, Çay kadı köy, Dazkırı karaağaçkuyusu, Şuhut, Çay, Bolvadin, Emirdağ Aşağıpiribeyli Köy, Emirdağ Yenikapı Köyü, Sultandağı, Afyonkarahisar merkez Gebeceler, Sinanpaşa Ahmetpaşa Beldesi, Sinanpaşa Taşoluk Beldesi,İhsaniye Döğer Beldesinde gezici muayene istasyonları ile gezici araç muayene hizmeti verilmektedir. Afyon gezici muayene istasyonları ve gezici muayene istasyonu adres bilgilerine ilişkin detaylı bilgiye yukarıda paylaştığımız bağlantıdan erişebilirsiniz.

Afyon’da Hafta Sonları Araç Muayene Yapılıyor mu?

Afyon sabit araç muayene istasyonlarında ayrıca gezici araç muayene istasyonlarında Cumartesi günleri de dahil hizmet verilmektedir. Ancak Pazar günleri Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Afyon’da da Tüvtürk’ün tüm istasyonları kapalı olduğundan araç muayene hizmeti verilmemektedir. Pazar günleri Tüvtürk tarafından hafta tatili olarak uygulanmaktadır. Afyon’da araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri Cumartesi günü diledikleri sabit araç muayene istasyonunda araçlarının muayenesini yaptırabilirler. Afyon gezici araç muayene istasyonu çalışma saatleri ise Tüvtürk tarafından belirlenmekte olup yerine göre değişiklik göstermektedir.

Afyon’da Gezici Araç Muayene İstasyonlarında Egzoz Emisyon Ölçümü Yapılıyor mu?

Afyon’da bulunan gezici araç muayene istasyonlarında egzoz emisyon ölçümü yapıldığı Tüvtürk resmi internet sitesinde belirtilmiştir. (Not: Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu konumda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili kurum bulunması halinde gezici istasyon tarafından bu hizmetin verilemediği Tüvtürk tarafından belirtilmektedir.) Araç muayenesi esnasında araçta geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmış olması zorunludur. Geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü bulunmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Afyon’daki Gezici muayene istasyonlarında egzoz gazı ölçümü yapılıp yapılmadığına ilişkin listeye bu bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

Afyon’da sabit ve gezici istasyonlarda araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri buradaki anlatılan adımları uygulayarak Afyon muayene istasyonuna ücretsiz araç muayene randevusu oluşturabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir