Otomobillerde Araç Muayenesinde Bulunması Gerekenler

Araç muayenesi esnasında araçta bulunması gereken bazı zorunlu ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlardan bazıları bulunmadığı taktirde araç hafif kusurlu sayılırken bazıları ise ağır kusur sayılmakta ve araç muayene tekrarına kalmaktadır.

Otomobillerde muayene esnasında bulunması gerekenler ilk yardım çantası, üçgen reflektör (2 adet), yangın söndürme tüpü ve stepnedir. Bulunması gereken ekipmanların teknik detayları ve içeriklerinin neler olduğunu öğrenmek için linki ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda saydıklarımızın aracınızda bulunup bulunmadığını ve çalışır vaziyette olup olmadığını aracınızı muayeneye götürmeden önce mutlaka kontrol ediniz ve eksik olanları tamamlayınız. Her ne kadar muayene esnasında bu tarz ekipmanlar zorunlu ise de bunları kendi güvenliğiniz için aracınızda herdaim bulundurunuz.

Araçlarda bulunması gereken ekipmanlar aracın cinsine, ağırlığına, yük durumuna ve diğer değişkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple araç sınıfınıza göre zorunlu ekipmanları tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir