Kredi Kartı İle Araç Muayene Ücreti Ödenir mi?

Edit: 15 Ocak 2021 itibariyle kredi kartı ile muayene ücreti ödenebilmektedir. Detaylar için tıklayınız. Kredi kartları hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hemen her işlemde başvurduğumuz kredi kartları pek çok yönden avantajlar barındırsa da zaman zaman olumsuzluklara sebep olduğuna da şahit olmaktayız.

Devlet kurumları, özel işletmeler, bankalar, ödeme noktaları, internet siteleri ve daha sayamadığımız pek çok noktada kredi kartları yaygın bir şekilde kullanılmakta. Hayatımızın bu kadar geniş alanında kullanabildiğimiz kredi kartlarının hala kullanılamadığı yerler elbette mevcut. Bu husustaki örneklerden bir tanesini de Tüvtürk muayene işlemleri. (bizce kullanılabilirliğin bir an önce sağlanması gerekir)

Ülkemizde trafikte kayıtlı pek çok araç mevcut ve bu sayı her geçen gün artıyor. Bu araçların her yıl çeşitli şekillerde muayeneleri yapılıyor. . TÜVTÜRK tarafından yapılan bu muayenelerde senelik olarak değişen miktarlarda muayene ücreti tahsil edilmekte. 2017 yılı güncel araç muayene ücretleri hakkındaki yazımıza göz atmak isterseniz ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile tahsilatı yapılamamakta. Araç muayene ücretleri araç muayenesi esnasında TÜVTÜRK vezneleri tarafından nakit olarak tahsil edilmekte. Bu durum zaman zaman insanları zor durumda bırakabiliyor.

İlerleyen zamanlarda araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile tahsilatı konusunda bir çalışma yapılır mı bilinmez ancak şu anda kredi kartları ile ödeme yapılması mümkün değil. Bu sebeple araç muayenesine giderken güncel muayene ücretini öğrenerek nakit yönünden hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz.

Böylece sıklıkla sorulan muayene ücretleri kredi kartı ile ödenir mi sorusunu da yanıtlamış olduk. Kredi kartı ile araç muayene ücreti hizmeti verilmeye başlanır ise yazımızda bu hususa mutlaka yer vereceğimizi belirterek yazımızı sonlandıralım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir