Güncel Araç Muayene Ücretleri Tüvtürk

Güncel araç muayene ücretleri, günümüzün en çok merak edilen hususlarından biri olmuş durumda. Son yıllarda artan araç muayene ücretleri ile birlikte araç sahipleri güncel araç muayene ücretlerinin ne kadar olduğunu internet üzerinden araştırıyor. Bu yazımızda, Tüvtürk’ün muayene istasyonlarında uygulanan güncel araç muayene ücretleri ve güncel fiyat listelerini paylaşıyoruz. Aynı zamanda, yazımızın alt bölümlerinde yayınlamış olduğumuz önceki yıllara ilişkin araç muayene ücretlerini gözden geçirerek aradan geçen süre içindeki fiyat değişimini takip edebilirsiniz.

güncel araç muayene ücretleri dahilinde muayene

Tüvtürk muayene istasyonlarında 2020 yılı için uygulanan güncel araç muayene ücretleri oldukça tartışıldı ve tartışılmaya da devam ediyor. Araç sahipleri, muayene esnasında araçların sadece kontrol edildiğini, tamirat, tadilat veya başkaca bir işlem yapılmadığını, bu sebeple alınan araç muayene ücretlerinin çok fahiş olduğunu belirterek ücretlere itiraz ediyor. Siz de bu husustaki düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

2021 yılında otomobiller ile Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork için uygulanan Tüvtürk güncel araç muayene ücreti 372,88 TL. Traktör ile motosiklet ve motorlu bisiklet için 2021 yılı muayene ücreti 189,96 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker için belirlenen ücret ise 503,86 TL.

2020 yılında otomobiller ile Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork için uygulanan Tüvtürk güncel araç muayene ücreti 342,20 TL. Traktör ile motosiklet ve motorlu bisiklet için 2020 yılı muayene ücreti 174,64 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker için belirlenen ücret ise 462,56 TL. Aslında 2020 yılında muayene ücretlerinde yapılan fiyat artışı daha fazlaydı. Cumhurbaşkanı tarafından, muayene ücretlerinde yapılan artış bir miktar geri çekildi. 2021 yılı muayene ücretlerinde de yine artış yapılacak.

Geçmiş yıllara göre muayene ücretleri nasıl?

Şimdi de 2019 yılı Tüvtürk araç muayene ücretlerine göz atalım. Otomobiller ile Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork için uygulanan 2019 yılı araç muayene ücreti 279,66 TL idi. Yine 2019 yılında Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tankerlerin muayene ücreti 377,60 TL iken Traktör, Motosiklet ve Motorlu Bisiklet grubu araçlarda ise muayene ücreti 142,78 TL idi.

2018 Yılı Tüvtürk araç muayene ücretleri ise son yıllara göre hayli düşüktü. Gelelim 2018 fiyatlarına. Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römork muayene ücreti 226,56 TL, Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler için 305,62 TL iken Traktör, motosiklet ve motorlu bisikletler içinse belirlenen muayene ücreti 115,64 TL idi.

2017 yılı Tüvtürk araç muayene ücretlerine de gelin bir göz atarak yıllar içindeki fiyat artışını daha net görelim. 2017 yılında otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda muayene ücreti 198,24 TL, otobüs, kamyon, çekici ve tankerler 267,86 TL, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 101,48 TL idi.

Tüvtürk muayene ücretleri her yıl, yeniden değerleme oranlarında artış göstermektedir. Geçmiş yıllardaki araç muayene ücretlerine bakıldığında son yıllarda yeniden değerleme oranlarında hayli artış olduğu gözlemlenebiliyor. 2021 yılı muayene ücretlerinde ne oranda artış yapılacağı ise şimdiden merak konusu. 2021 yılı araç muayene ücretleri belli olduğunda yazımızın üst kısmında paylaşacağız. Umarız, yeniden değerleme oranları yüksek oranlardan değil de araç sahiplerinin beklediği gibi düşük oranlardan belirlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir