Camları Filmli Olan Araçlar Muayeneden Geçer Mi?

Cam filmi uzun zamandan beri gündemi meşgul eden konulardan bir tanesi. Çoğu zaman güneşten korunma sağlamak amacıyla uygulanan cam filmlerinin başkaca faydaları da bulunmakta. Camların bir kaza esnasında kırılarak araç içerisindekilere zarar verme ihtimalini azaltma özelliğine sahip olan cam filmleri pek çok farklı amaca hizmet ediyor.

Aracın içi görünmeyecek şekilde yapılan cam filmi uygulamalarının ise yarardan çok zarar sağladığını belirtelim. Ayrıca işin abartılarak ön cam da dahil olmak üzere camların tamamının çok koyu cam filmi ile kaplanması görüş açısını azaltmakta ve zaman zaman kazalara sebep olmakta.

Özellikle son yıllarda cam filmi yüzünden yazılan cezalar da sık sık gündeme gelmekte. Bu cezaların mahkeme kararı ile iptal edildiği haberleri yapılsa da cezalar yazılmaya devam ediyor. Cezai uygulamaların çoğu zaman polislerin inisiyatifine bırakıldığı da dillendiriliyor.

Gelelim yazımızın esas konusu olan Cam filmi muayeneden geçer mi sorusuna. Cam filmi olan araçların muayeneden geçip geçmediği pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Periyodik muayenelerde cam filmi hafif kusur sayılmakta. Bu durumda cam filmi bulunan araçlar muayeneden geçmekte.

Her ne kadar araç muayenesinden camları filmli olan araçlar sıkıntısız olarak geçmiş olsa da bu durum trafik ekipleri tarafından ceza yazılmasına yada cam filmlerinin söktürülmesine engel değil.

Siz de aracınıza cam filmi uygulaması yaptırdıysanız muayene için cam filmlerini sökmenize gerek yok. Ancak aracınızda aşırı koyu tonda cam filmi kullanmamanızı özellikle ön camda film uygulaması yaptırmamanızı tavsiye ediyoruz. Hele ki araç güzel görünsün diye bu tarz uygulamalar yapıyorsanız güvenliğinizin daha önemli olduğunu bir kez daha hatırlatırız.

EKİM 2017 de cam filmi uygulaması ve camları kendinden renkli araçlara ilişkin olarak yapılan yönetmelik değişikliği ve detayları ile ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir