Aracım Hangi Otoparka Çekildi?

Aracım hangi otoparka çekildi diye merak edenler için hazırladığımız yazımız ile aracın çekildiği otopark bilgisi sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Bu sayede hiç kimseye sormadan adınıza kayıtlı olan aracınızın hangi otoparka çekildiğini rahatlıkla öğrenebilecek, otopark otopark dolaşma eziyetinden kurtulacaksınız.

beyaz kamyon üzerinde yeşil otomobil

Özellikle büyük şehirlerde yaşanan otopark sorunu sebebiyle, ufacık bir iş için beş dakikalığına bıraktığınız aracı bazen bıraktığınız yerde bulamayabilirsiniz. Bu durumda elbette ilk akla gelecek olan hatalı park sebebiyle aracın bulunduğu yerden polis tarafından otoparka çekilmiş olmasıdır. Bu durumda muhatap bulmak bazen zor olabilmekte. Hatalı park sebebiyle yazılan cezanın yanısıra otopark fiyatları göz önüne alındığında aracın otoparktan bir an önce çıkartılması da önemli. Bu aşamada e devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü altyapısı ile hizmete sunulan otopark sorgulama hizmeti imdada yetişiyor.

Aracım hangi otoparka çekildi nasıl öğrenebilirim? İşte bu sorunun cevabı. Adınıza kayıtlı olan aracın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama işlemi için e devlet hizmetinden faydalanmanız gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama satırına ” Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama” yazarak ilgili menüye direkt olarak erişebilirsiniz. Buradaki linke tıkladığınızda adınıza kayıtlı bulunan aracın çekilmiş olduğu otopark bilgisi karşınıza getirilecektir.

Burada sorgulama yapılacak aracın e devlet hesabını kullandığınız kişinin adına kayıtlı olması gerekmektedir. Sorgulama yapmadan önce bu hususa mutlaka dikkat edilmelidir. Aksi taktirde sorgulama sonucunda ” Otoparka çekilen araç kaydı bulunamadı. ” uyarısı ile karşılaşılacaktır. Bu hizmet ile amaçlanan, polis tarafından çekilen araçların çekildiği otopark bilgilerini kısa yoldan zahmetsizce araç sahibine eriştirmektir. Bu sayede araç sahibi aracına erişmek için gereksiz telefon aramalarından kurtarılırken, aracın bulunduğu otopark bilgisi ilk elden araç sahibi ile paylaşılmaktadır.

E devlet üzerinden giriş yaparak polis tarafından otoparka çekilen aracınızın çekildiği otopark bilgisin sorgulama için bağlantıyı takip edebilirsiniz. Bağlantı sonucunda e devlet kapısına eriştiğinizde e imza, e devlet şifresi, mobil imza, internet bankacılığı gibi seçeneklerden birisi ile sisteme giriş yaparak sorgulamaya hemen başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir