Araç Kilometre Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Araç kilometre sorgulaması nasıl yapılır sorusunu soranların sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Sıfır araç fiyatlarındaki artış neticesinde bütçesine uygun araç almak isteyenler ikinci el araç almayı tercih ediyor. İkinci elde en çok merak edilen hususların başında ise kilometre bilgisi yer alıyor. Özellikle ikinci el araç piyasasının hızlanması ile birlikte müşteri olunacak araçların gerçek kilometre bilgisinin ne olduğunu öğrenmek isteyen müşteriler de internette araç kilometre sorgulaması nasıl yapılır diye araştırma yapıyor. 

araç kilometre sorgulama

Gerçekten herhangi bir aracın kilometre bilgisini öğrenmek mümkün mü? Evet, herhangi bir aracın kilometre bilgisini öğrenmek mümkün ancak bunun için 6 TL ödemeniz gerekmekte. PTT tarafından yakın zamanda kullanıma sunulan araç kilometre sorgulama hizmeti, araçların kilometre bilgilerinin sorgulanabilmesine imkan tanıyor. Araç kilometre bilgisini sorgulama için detaylı bilgiler de gerekmiyor. Bu sayede araç almak isteyen kişiler veya aracının kilometresi ile oynanıp oynanmadığını merak eden kişiler aracın gerçek kilometre bilgisini teyit etme imkanına kavuşuyor.

Araç kilometre sorgulaması yapmak için gerekli olan şey aracın plakasının ya da şasi numarasının bilinmesi. Bu iki bilgiden biri ile sorgulama yapma imkanı bulunuyor. epttavm.com üzerinden sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Kilometre bilgisinin gönderilmesi istenilen e posta bilgisi ve plaka bilgisi sisteme girildikten sonra sorgulama ücreti kredi kartı ile ödenerek belirtilen e posta adresine ilgili aracın kilometre bilgisi sistem tarafından gönderiliyor.

PTT araç kilometre bilgisi sorgulama işleminin ücreti 2019 yılı için 6 TL olarak belirlenmiş durumda. PTT üzerinden araç plaka numarasını veya şasi numarasını kullanarak araç kilometre sorgulaması yapmak için bağlantıyı izleyebilirsiniz. Ödeme yaparken epttavm.com üzerinden ödeme yapmanız gerekmektedir. İnternetten yapılan ödemelerde limiti düşük sanal kredi kartı kullanımı güvenlik açısından daha uygun bir ödeme yöntemidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir