Ankara Mamak Tüvtürk Gezici İstasyonuna Muayene Randevusu Alma

Ankara Mamak Tüvtürk Gezici İstasyonuna Muayene Randevusu Alma işlemleri için ne yapılması gerektiğini kısaca bu yazımızda açıklayacağız. Tüvtürk tarafından gezici muayene istasyonları sayesinde muayene hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürülmektedir. Mamak ilçesi de Tüvtürk tarafından gezici  muayene istasyonu ile araç muayene hizmeti verilen ilçelerden bir tanesidir. Mamak gezici istasyonlarda yapılan araç muayeneleri ile hem vatandaşa kolaylık sağlanmakta, hem de muayene istasyonlarında yaşanan yoğunluğun bir nebze olsun azaltılması amaçlanmaktadır.

GEZİCİ İSTASYONLARA RANDEVU ALMAYA GEREK VAR MI?

Ülkemiz genelinde hizmet veren Tüvtürk gezici istasyonların pek çoğu artık randevu ile hizmet vermektedir. Randevusuz yapılan başvurular geri çevrilmektedir. Gezici muayene istasyonuna randevu almadan gelen vatandaşlar ise mağduriyet yaşamakta, zaman kaybetmektedir. Bu sebeple Ankara Mamak ilçesi için gezici istasyona araç muayenesine gitmeden önce bu istasyonun randevulu hizmet verip vermediğini öğrenerek ona göre önleminizi almanızı tavsiye ederiz.

MAMAK’TA HANGİ TARİHLERDE VE HANGİ ADRESTE GEZİCİ MUAYENE HİZMETİ VERİLİYOR?

Ankara Mamak Tüvtürk Gezici İstasyonuna Muayene Randevusu almak amacıyla burada yer alan gezici istasyonları sorgulamak ve hangi adreste hizmet vereceğini öğrenmek için lütfen linki ziyaret ediniz. Sorgulama ekranındaki iller içerisinde Ankara seçimi yaparak sorgula butonuna tıkladığınızda Ankara’nın ilçelerine göre muayene tarihleri ve muayene yapılacak adresler listelenecektir. Mamak ilçesinin ilk sonuçta gösterilmemesi halinde ise sorgulama listesindeki tarih sekmesinden bir sonraki muayene tarihini seçerek sorgulamayı yenilemeniz gereklidir. Bu şekilde Mamak’ta hangi tarihlerde muayene verileceğini öğrenebilirsiniz.

MAMAK GEZİCİ MUAYENE İSTASYONUNA NASIL RANDEVU ALABİLİRİM?

Mamak, randevulu gezici muayene hizmeti verilen ilçelerden birisidir. Ankara Mamak gezici muayene istasyonu randevusu almak için linki takip edebilirsiniz. Sizi karşılayacak olan ekranda aracın plaka numarası ve ruhsat seri numarası ile gezici muayene istasyonu randevusunu almak istediğiniz ili seçerek işleminize başlayabilirsiniz. Daha önce hiç randevu almadıysanız zorlanabilirsiniz. Zorlanmadan randevunuzu oluşturmak için hazırlamış olduğumuz, adım adım muayene randevusu yazımızı BURADAN okuyarak  araç muayene randevunuzu alabilirsiniz.

Tüvtürk Ankara Mamak gezici araç muayene istasyonu için gerekli olan randevu hizmetinin ücretsiz olduğunu belirtmek istiyoruz. Arzu ederseniz 0850 222 88 88 numaralı Tüvtürk yardım destek hattından Mamak gezici muayene istasyonu için yardım talep edebilirsiniz.

MAMAK GEZİCİ MUAYENE İSTASYONUNDA EGZOZ MUAYENESİ YAPILIYOR MU?

Ankara Mamak bölgesinde hizmet veren Tüvtürk gezici muayene istasyonuna aracınızı muayene götürürken egzoz muayenenizin bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol edin. Muayeneye götürülecek araçta geçerli bir egzoz muayenesi (egzoz gazı emisyon ölçümü) bulunmaması ağır kusur sayıldığı için aracınızın muayenesini bu şekilde yaptıramazsınız. Bu nedenle öncelikle egzoz muayenenizi yaptırmalısınız. Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu bölgede sabit egzoz gazı emisyon ölçümü yapmaya yetkili bir kurum bulunması halinde, gezici muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmamaktadır. Ankara Mamak gezici muayene istasyonunda egzoz emisyon ölçümü hizmeti verilip verilmediğini linki ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir