ADIM ADIM ÜCRETSİZ ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU ALMA İŞLEMLERİ RESİMLİ ANLATIM

Araç muayene randevusu almak oldukça kolay ve zahmetsiz aynı zamanda da ücretsiz bir işlemdir. Randevu almak için TÜVTÜRK’ün Resmi İnternet sitesinde yer alan rezervasyon sayfasını kullanmanız yeterlidir. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda internet üzerinden araç muayene randevusunu kendiniz rahatlıkla alabilirsiniz.

Bir diğer ücretsiz araç muayene randevusu alma yöntemi ise 0850 222 88 88 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak randevu almaktır. Ancak bir alt satırdaki bilgilendirme yazısını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Araç muayene randevusu verdiğini iddia eden bazı uyanıklar tarafından internet üzerinden araç muayene randevusu hizmeti verildiği hususları zaman zaman gündeme gelmektedir. Bu tarz hizmetleri (adı hizmet) verdiğini iddia edenlerin aslında yaptıkları şey Tüvtürk’ün rezervasyon sayfasını kullanarak sizin adınıza randevu almaktır. Randevu alma işini Tüvtürk üzerinden kendiniz yaparsanız herhangi bir ücret veya hizmet bedeli ödemeniz gerekmez. Ücret veya hizmet bedeli karşılığı size araç muayene randevusu veren kişi veya kurumlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Zira araç muayene randevusu almak tamamen ücretsizdir. Bu konuda Tüvtürk tarafından yapılan uyarıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Araç muayene randevusu almak için gerekli olan adrese BURADAN ulaşabilirsiniz. Randevu için “PLAKA NO” yazan yere muayene yaptırmak istediğiniz aracın plakasını yazın. Sonrasında “RUHSAT SERİ VE NO” alanına araç ruhsatınızda yer alan  belge serisini ve numarasını  arada boşluk bırakmadan yazınız ve devam butonuna tıklayınız. “Tescil Seri No-Plaka Eşleşmiyor. Lütfen kontrol ediniz.” uyarısı alıyorsanız ruhsatınızın diğer yüzünde yer alan belge seri numarasını yazınız ve devam butonuna tıklayınız.

Gelen ekranda bir önceki ekranda girmiş olduğunuz plaka numarasına ait araç tipiniz görüntülenecektir. Burada plakada olan araçtan farklı bir araç görüntüleniyorsa (otomobil yerine kamyonet veya kamyonet iken otomobil) hataya ilişkin olarak Trafik Tescil Bürosunda gerekli düzeltmeleri yaptırmanız gerekmektedir.Görüntülenen bilgi doğru ise çıkan araç resminin üzerine tıklayarak randevu işlemine devam edebilirsiniz.

Gelen ekranda periyodik genel muayene randevusu almak için “Genel Muayene & Muayene Tekrarı” bölümüne tıklayarak, tespit muayenesi yaptırmak istiyorsanız “tespit muayenesi” bölümüne tıklayarak devam edebilirsiniz. Biz genel muayene ve muayene tekrarına göre anlatımımıza devam edeceğiz.

Bir sonraki ekranda plakaya ait borç olup olmadığı sistem tarafından kontrol edilir ve bilgi notu ekrana yansıtılır. Borcunuz yok ise devam butonuna tıklayarak randevuya devam edebilirsiniz.  Borç görünüyor ise borçlarınızı ödedikten sonra randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Borcu bulunan araçların muayene işlemi yapılmamaktadır.

Takvim ekranında size en uygun randevu gününü bularak gün sayısının üzerine tıklayınız. Sonrasında ekrana son muayene geçerlilik tarihi getirilecektir.

Son muayene geçerlilik tarihinizi ekrandan seçiniz. Müsait olan bir günü bulduktan sonra istasyon isminin bulunduğu alana tıklayınız.

Muayene tarihinizi müsaitlik durumuna göre uygun olan bir tarihi ekrandan seçiniz. Sonrasında müsait olan muayene istasyonu bilgisi ekrana getirilecektir. Muayene yaptırmak istediğiniz istasyonun ismine tıklayarak işleme devam ediniz.

Muayene istasyonu seçiminden sonra muayene saatini seçebileceğiniz menü ekrana getirilecektir. Buradan öğleden önce veya öğleden sonra muayene yaptıracağınız saat bilgisini seçerek işleme devam ediniz.

Öğleden önce veya öğleden sonra seçeneğini seçerek seçilebilir saat aralıklarını ekranda görebilirsiniz. Sonrasında seçtiğiniz kriterlere göre uygun saat seçeneği ekrana getirilecektir. Buradan dilediğiniz saat aralığını seçerek randevu alma işlemine devam edebilirsiniz.

Seçim sonrasında ekrana randevuyla ilgili olarak iletişime geçilebilecek iletişim numarası ve kişi bilgisini de içeren randevuya onay vereceğiniz ekran karşınıza getirilecektir. Zorunlu alanları doldurduktan sonra burada işlemi kabul ettiğinize dair evet kutucuğuna işaret koyarak randevuyu onayla butonuna tıkladığınızda randevu işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Araç Muayene Randevusu alma esnasında yaşadığınız veya karşılaştığınız durumlara ilişkin olarak yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Bunun için yazımızın altındaki yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.

5 thoughts to “ADIM ADIM ÜCRETSİZ ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU ALMA İŞLEMLERİ RESİMLİ ANLATIM”

    1. Ömer bey, 21,22,23 Ekim 2020 tarihlerinde gezici muayene istasyonu AVANOS Yukarı Mah. Seyhan Duru Parkı İlçe Emniyet Müdürlüğü ilerisi oto park alanında (istasyonda randevu ile hizmet vermektedir) muayene yapmaktadır.

        1. Ferhat bey, Tüvtürk resmi internet sitesinde yapmış olduğumuz sorgulama sonucunda Çanakkale Gökçeada gezici muayene tarihi en yakın “23.09.2021 Perşembe GÖKÇEADA Karayolları Bakımevi” şeklinde görüntülenmektedir. Saygılarımızla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir