“Tescil Seri No-Plaka Eşleşmiyor. Lütfen kontrol ediniz.” Uyarısının Sebebi ve Çözümü

Araç muayenesi yaptıracakların son dönemlerde muayeneye randevu alarak gitme istekleri hatırı sayılır derecede artış göstermiş durumda.  Randevu alanların en büyük beklentileri muayene istasyonunda geçirecekleri süreyi olduğunca kısaltabilmek. Araç muayene istasyonlarının da randevulu araç kabul etmelerinin başlıca sebebi istasyondaki yığılmaların önüne geçmek. Hatta bazı istasyonlar muayene için sadece randevulu araç kabul etmekte.

Araç muayene randevusu almak için en basit yol Tüvtürk’ün kendi internet sitesini kullanmak. Tüvtürk’ün sitesi üzerinden ücretsiz araç muayene randevusu almak için gerekli olan tek şey aracınızın ruhsatı. Aracın ruhsatında yer alan seri numarası ile randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Tüvtürk’ün kendi internet sitesi üzerinden araç muayene randevusu almaya çalışan bazı araç sahiplerinin “Tescil Seri No-Plaka Eşleşmiyor. Lütfen kontrol ediniz.” hatası ile karşılaştıkları dile getiriliyor. Siz de bu hatayı alıyorsanız hatanın sebebinden hemen bahsedelim. 

“Tescil Seri No-Plaka Eşleşmiyor. Lütfen kontrol ediniz.” uyarısının tek sebebi araç ruhsatında yer alan yanlış seri numarasının girilmesidir. Öncelikle ruhsat yaprakları üzerinde sizi yanıltan ve yazıya konu hatayı almanıza sebep olan başka bir seri numarası bulunmakta. Aracınızın ruhsatını kontrol ettiğinizde iki farklı seri numarası olduğunu hemen farkedeceksiniz.

Tescil seri no-plaka eşleşmiyor hatasının çözümü için ruhsatınızda yer alan diğer seri numarasını sisteme girerek randevu alma işlemini tekrarladığınızda bu adımı sorunsuz bir şekilde geçerek araç muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bu hatanın çözümü aslında bu kadar basit olmasına rağmen pek çok araç sahibi ikinci seri numarasını maalesef gözden kaçırmaktadır. Siz de Tescil seri no-plaka eşleşmiyor hatasının çözümünü arayanlardansanız artık hatanın sebebini öğrendiğinize göre ruhsatınızdaki diğer seri numarasını kullanarak randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz. Haydi kolay gelsin… 

Benzer Yazı:  Süresi Geçen Araç Muayenesinin Cezası Ne Kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir