Tüvtürk Çankırı

Tüvtürk Çankırı İlinde sabit araç muayene istasyonunda Pazar günleri hariç muayene hizmeti veriyor. Ayrıca Çankırı’nın bazı ilçelerine planlanan gün ve saatler içerisinde gezici muayene istasyonu ile araç muayene hizmeti veriyor. Çankırı Merkez Tüvtürk istasyonunda araç muayene hizmeti almak için oluşturacağınız ücretsiz araç muayene randevusu ile aracınızı daha kısa sürede muayene yaptırabilirsiniz.

Tüvtürk Çankırı Hangi Saatlerde Hizmet Veriyor?

Tüvtürk tarafından Çankırı muayene istasyonunda diğer Tüvtürk istasyonlarında olduğu gibi haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) 08:30 – 17:30 saat aralığında araç muayenesi hizmeti verilmektedir.  Bu saat aralığında Çankırı Muayene istasyonunda aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Çankırı Araç muayene istasyonunda Pazar günleri muayene hizmeti verilmemektedir.

Çankırı Gezici Araç Muayene İstasyonları.

Çankırı Tüvtürk Logo

Çankırı’da merkez sabit Muayene istasyonunun yanısıra Çankırı ilçelerinde de gezici muayene istasyonu ile araç muayene hizmeti verilmektedir. Bu hizmetlere dahil olan ilçeleri Tüvtürk’ün resmi internet sitesi üzerinden rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Yapacağınız sorgulama sonucunda hangi ilçede hangi tarihlerde ve hangi adreslerde gezici araç muayene istasyonu ile hizmet verildiğini öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında dilediğiniz istasyonda aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Çankırı gezici araç muayene hizmetlerini sorgulamak için linki kullanabilirsiniz. Bu ekranda tarih seçimi yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Çankırı’da Tüvtürk Abdulhalik Renda Mahallesi Aşağı Ballıca Mevki 371 Ada 11 Parsel, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı adresinde hizmet vermektedir.

Çankırı Araç Muayene İstasyonlarında Pazar Günü Hizmet Veriliyor mu?

Pazar günleri Tüvtürk Çankırı Merkez araç muayene istasyonunda ve ilçelerinde gezici araç muayene istasyonunda Pazar günleri araç muayenesi yapılmamaktadır. Muayene günleri hafta içi ve Cumartesi günüdür. Gezici muayene istasyonlarında verilen muayene hizmetleri ise ilçe bazında farklı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Bu tarihler Tüvtürk tarafından planlanmaktadır.

Çankırı Gezici Araç Muayene İstasyonunda Egzoz Emisyon Ölçümü Yapılıyor mu?

Çankırı merkez araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti verilmektedir. Çankırı gezici araç muayene istasyonlarında ise egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti verilmemektedir. Muayene esnasında geçerli bir egzoz gazı emisyon ölçümü mutlaka olmalıdır. Zira bulunmaması halinde araç ağır kusurlu sayılmaktadır. Çankırı Tüvtürk Gezici araç muayene istasyonlarından hizmet alacak araç sahiplerinin bu duruma dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Çankırı Araç muayene istasyonlarında araç muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri buradaki anlatılan adımları uygulayarak Çankırı muayene istasyonuna ücretsiz araç muayene randevusu oluşturabilirler.

2019 Yılı Otomobil ve Minibüs Muayene Ücreti Ne Kadar?

Araç sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi 2019 yılı muayene ücretlerinin ne kadar olduğu hususu. 2018 yılı pek çok ürüne ve hizmete gelen fiyat artışlarıyla vatandaşı bir hayli üzdü. Haliyle araç sahipleri de 2019 yılı araç ücretlerini merak eder oldu.

Özellikle aracının muayene tarihi yaklaşanlar için bu sorunun cevabını hemen verelim. 2019 yılı otomobil ve minübüsler için periyodik araç muayene ücreti 279,66 TL. Aracı hususi olmayanlar maalesef bu bedeli her muayenede yıllık olarak vermek zorunda kalıyor. Hususi araç sahipleri ise iki yılda bir araç muayene ücretini ödüyor.

Son muayene geçerlilik tarihinden sonra aracın muayeneye götürülmesi halinde 279,66 TL olan periyodik muayene ücretinde artışlar meydana geldiğini de hemen belirtelim. Artışlar gecikmeye göre değişkenlik arzetmekte. Bu sebeple güvenliğin yanısıra cebinizden daha fazla para çıkmaması için de araç muayenelerinin zamanında yaptırılması oldukça önemli.

Yıllık bazda geçen seneye oranla araç muayene ücretlerinde fahiş bir artış olmadığını söylemek mümkün. Önümüzdeki yıllarda ise araç muayene ücretlerinde ne gibi fiyat artışı olur şimdiden kestirmek zor ancak fiyatın aynı kalmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ne diyelim, araç muayenesi yaptıracaklara kolaylıkla diliyoruz.

Araç Muayene Randevu Telefonu Bilgileri

Tüvtürk araç muayeneleri için randevu almak oldukça önemli bir uygulama. Bu sayede yığılma, bekleme ve kargaşa gibi pekçok sıkıntının önüne geçilebilmekte. Özellikle yoğunluğu fazla olan pek çok muayene istasyonunda randevusuz araç kabul edilmemekte. Randevu alma zorunluluğu olan araç muayene istasyonlarını  tuvtur.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Tüvtürk muayene randevusu almak için yapmanız gereken Tüvtürk çağrı merkezini arayarak randevunuzu oluşturmanız. Bunun haricinde kendiniz de Tüvtürk web sitesinde yer alan rezervasyon sayfası aracılığıyla muayene randevunuzu alabilirsiniz. İlgili sayfaya ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

Sık sorulardan bir tanesi de TÜVTÜRK araç muayene randevu telefonu. Araç muayene randevusu için gerekli olan telefon numarası 0 850 222 8888. Bu numaradan Tüvtürk Çağrı Merkezine Pazar günleri hariç haftanın altı günü 08:00 ile 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Randevuyu aracınızın muayenesi dolmadan en az bir hafta önce randevunuzu almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Önemli bir hususta randevu oluşturabilmek için aracınızın ruhsat bilgilerine sahip olmanız.  Randevu için ilgili numarayı aramadan önce de bu bilgileri mutlaka yanınızda bulundurun. Ayrıca rezervasyon sayfası üzerinden muayene randevusu almanın daha kolay olduğunu da belirtelim. Sitemizde adım adım muayene randevusu alma işlemlerine ilişkin detaylı anlatımı bulabilirsiniz.

Tüvtürk araç muayene randevusu almak için bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Tüvtürk ne kendi internet sitesi üzerinden oluşturulan randevular ne de çağrı merkezinden oluşturulan randevular için ücret talep etmemektedir. Sizden araç muayene randevusu için ücret talep edenlere itibar etmemenizi bir kez daha hatırlatırız.